Riga United Ladies

v

27 / 05 / 2018 14:00

Riga United FC

v

06 / 06 / 2018 20:00

RUFC Academy / RUFC Akadēmija

Riga United Academy front page
Riga United Youth Academy was launched in April 2013.
We aim to create a unique football academy where children from the international community can mix, learn and play together with kids from the local Latvian community.

Riga United futbola akadēmija tika dibināta 2013. gada aprīlī.
Mūsu mērķis ir radīt unikālu futbola akadēmiju, kur ārvalstu bērni var iepazīties ar bērniem no Latvijas, kopā mācoties un spēlējot futbolu.

rufc

Riga United FC Youth Academy wishes to improve the individual understanding and enjoyment of the game of football by each and every single child that joins us. Our goal is not to develop one or two fantastic individual players but instead to help develop dozens of intelligent, well disciplined and sociable young football players.

Riga United FC Akadēmija vēlas, lai katrs bērns, kas mums pievienojas varētu pilnveidot izpratni par futbolu un izjust spēles prieku. Mūsu mērķis nav tikai pilnveidot vienu vai dažus izcilus spēlētājus, bet tā vietā, vēlamies izglītot vairākus desmitus inteliģentu, labi disciplinētu un sabiedrisku jaunu futbola spēlētāju.

riga united academy kids
If you would like to discuss the possibility of your child joining the Riga United Academy then contact the Academy Leader, Miks Forgels

Ja jūs vēlētos uzzināt vairāk par jūsu bērna iespējām pievienoties Riga United Akadēmijai, lūdzu, sazinieties ar Akadēmijas vadītāju Miks Forgels

Email: academy@rigaunited.com / info@rigaunited.com
Phone: +371 29138284

riga united kids having fun

riga united u16 boys